Anasayfa | Hakkımızda | Eğitimler | Eğitmenler | Etkinlik Takvimi | Medya | Bize Ulaşın
  Mustafa Kartal ile Olimpos Nefes Kampı (16-17-18-19 Mayıs 2019, 4 gün 3 gece)

Paylaş
 

Mustafa Kartal ile " Olimpos Nefes Kampı "

 

Muhteşem bir doğayla iç içe, sıra dışı, huzur dolu bir tatile ve nefesin sırlarını keşfetmeye hazır mısınız? Öyleyse sizleri Olimpos’a, hep beraber doğanın ve nefesin tadına varmaya bekliyoruz!

 

Neredeyiz?

Etrafı kutsal dağlarla kuşatılmış, köklü uygarlıklara tanık olmuş, sönmeyen ateşine efsaneler yazılan bir kentte kurulmuş, Akdeniz’e özgü bitki örtüsüyle çevrilmiş mükemmel bir tatil cenneti olan “Kimera Lounge”,huzurlu, dinlendirici ortamı ve modern mimarisi ile sizleri bekliyor!

 

Neler Yapacağız?

Olimpos ormanının mistik doğasında, Çıralı’nın mis kokulu meyve bahçelerinde ritmik nefes adımları ile yürüyüşe çıkacak, doğada nefes uygulamaları yaparak doğanın gücü ile kendimizi dengeleyeceğiz. Şehir hayatından biraz olsun uzaklaşıp kendimizi doğa ile birleşmeye, genişlemeye ve huzura bırakacağız. 

Doğru nefes almayı, diyafram kullanımını, ciğerlerin tamamı ile nefes almayı öğreneceğiz. Farkındalık konuşmaları esnasında belki de hiç bilmediğimiz yönlerimizi görüp kabul edeceğiz; kendimizi bol bol seveceğiz. Bilinçaltımızda bir dönüşüm başlatmak, korku ve endişelerden özgürleşmek, bolluk ve bereketi çekmek amacıyla holoterapi çalışmaları yapacağız. 

Sadece otel misafirlerine açık olan havuzda nefes teknikleri ile gevşeme, bırakma ve nefes ritmi oluşturma çalışmaları yapacağız ve nefesimizle beraber kendimizi keşfedeceğiz.    

Nefes meditasyonları ile kendimize doğru içsel yolculuğa çıkacağız ve derin huzurun tadına bakacağız.

Nefes kampımızın ikinci gününde grubumuza özel ayarlanmış tekne turuna çıkacağız. Tekne turu ile Porto Ceneviz Koyu, Akvaryum koyu ve Sazak Koyu’nu gezeceğiz. Gideceğimiz koylarda toplu nefes çalışmalarına devam edip bol bol farkındalık sohbetleri edeceğiz. Bir yandan da Olimpos’un masmavi berrak denizinin ve içimizi ısıtan güneşinin tadını çıkarıp eğleneceğiz. 

Tabii ki Olimpos’a gitmişken Antik Kenti gezip burada nefes meditasyonu yapacağız ve bulunduğumuz ortamın mistik havasını içimize çekeceğiz. Ayrıca Çıralı sahilinde kendine ait özel plajı olan otelimizde denizin de tadını çıkarmadan dönmeyeceğiz.

Arzu eden katılımcılarımız kamp süresince randevu alarak nefes teknikleri, holoterapi, aile dizimi, kristal terapi ve astrolojik doğum haritası uygulamalarına bireysel olarak katılabileceklerdir. 

Akşamları sahilde toplanıp yıldızların altında oturarak hem farkındalık sohbetleri edeceğiz hem de gitar eşliğinde şarkılar söyleyeceğiz. Kısacası, hep beraber sohbeti, nefesi ve eğlencesi bol bir tatili paylaşacağız.

 

Nefes Kampı Tarihleri:16 – 17 – 18 – 19 Mayıs 2019 (4 gün 3 gece)

 

Oda – Kahvaltı Konaklama + Eğitimler:

Single Odada Tek Kişi Konaklama:2490 TL (%18 KDV dahil) 

2 Kişilik Odada Kişi Başı:1750 TL (%18 KDV dahil)      

3 Kişilik Odada Kişi Başı:1470 TL (%18 KDV dahil) 

Tüm Bonus Card ve Akbank Kredi Kartları için 9 ay’a kadar vade farkıekleyerek taksitlendirme yapabiliriz. Mail order sistemimiz bulunmadığından kredi kartı çekimleri Suadiye ve Cihangir Nefes Okulları’ndan gerçekleştirilecektir.

 

*Öğle ve akşam yemeği ücretleri katılımcıya aittir. Konakladığımız otel bünyesinde yer alan restaurantta, Nefes Kampı katılımcılarına %20 indirim uygulanacaktır. Bir diğer seçenekte otele yürüme mesafesinde yer alan alternatif yeme-içme noktalarıdır.

 

*Tekne turu için ekstra ödeme alınmayacaktır. Tekne turunda öğle yemeği ve ardından ikram edilen çay ücretsizdir. Katılımcının talep edeceği diğer içecekler ekstra olup katılımcı tarafından karşılanacaktır. Tekneye otelimizin sahilinden sabah 10:00’da biniyoruz, akşam 17:30’da sona erecektir.

 

*Ulaşım ve otele transfer katılımcıların kendileri tarafından karşılanacak ve organize edilecektir. Her yıl Nefes Okulu’na ulaşım- otele transfer konusunda hizmet veren ve kolaylık sağlayan şirketlerin iletişim bilgileri arzu eden katılımcılarımızla paylaşılacaktır.

 

*Kontenjanımız 35 kişi ile sınırlıdır. Önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

 

İletişim ve Rezervasyon için Tel: 02163522160 - 05412019477 

 

Email:info@nefesokulu.com

 

İlgili Hesap Bilgilerimiz:

AKBANK Maltepe Şubesi

Hafize Ebru Sezen Kartal

IBAN TR 02 0004 6000 2988 8000 0915 80

Şube Kodu: 0029

Hesap No: 0091580

*Havale / EFT için açıklama kısmına katılımcıya ait “isim, soyisim ve Olimpos Nefes Kampı” şeklinde belirtilmesini önemle rica ederiz.

 

Ulaşım:

Otelimiz, Antalya Havaalanına 97 km uzaklıktadır. Havaalanından şehir merkezine gelerek otobüs terminalinden Kumluca - Finike dolmuşlarına binerek Çıralı yol kavşağında inebilirsiniz. Buradan geçen Çıralı dolmuşlarına binerek 7 km uzaklıktaki Kimera Lounge’a ulaşabilirsiniz. Arabayla seyahat ediyorsanız Kemer ve Kumluca istikametinde yol alıyorsunuz. Çıralı yol kavşağından içeri giriyorsunuz. "Kimera Lounge" tabelalarını takip ederek otele ulaşabilirsiniz.

 

PROGRAM AKIŞI:

 

Master Nefes Eğitmeni:Mustafa Kartal

Yoga Eğitmeni:Çiğdem Tanyer

 

16 Mayıs 2019, Perşembe 

18.00’ya kadar otele giriş

18.00 Tanışma ve sohbet 

20.00 Akşam yemeği / Serbest zaman

21.30 Doğru nefes alabiliyor muyum? Nefes testi

22.30 Nefesle meditasyon

23.00 İyi geceler


17 Mayıs 2019, Cuma 

08.00 Yoga 
09.00 Sabah kahvaltısı

10:00 Özel Tekne Turuna gidiyoruz.

10:30 Porto Ceneviz Koyundayız.
11.00 Nefes teknikleri ve diyafram kullanımı öğrenimi 

12:30 Deniz sefası
13.30 Öğle yemeği ve serbest zaman
14.30 Akvaryum Koyundayız.

15:00 Diyafram geliştirici egzersizler

16.00 Sazak Koyundayız.

16:30 Deniz sefası

17:00 Tekne ile otelimize dönüş / Dönüş yolunda aile dizimi çalışması

17.30 Tekne turu sona eriyor. 

18.00 Serbest Zaman 

*Alternatif katılım: Nefesle duygu kontrolü sağlama

*Alternatif katılım: Burun performansını artıran nefes teknikleri

19.00 Yoga

20.00 Akşam yemeği 
21.00 Çekim Yasası- Farkındalık Sohbeti – Toplu Meditasyon

22.00 Aile Dizimi Çalışması

23:00 Sahilde müzik ve dans keyfi
24.00 İyi geceler 


18 Mayıs 2019, Cumartesi 

08.00 Yoga 

09.00 Sabah kahvaltısı 

10.00 Olimpos Antik Kentine Nefes adımları ile yürüyüş /Antik kentin mistik doğasında nefes meditasyonu 
12.00 Deniz / Plaj sefası

13:00 Havuzda nefes çalışmaları

14.00 Öğle yemeği / Serbest zaman
15.00 Bolluk ve Bereket Zihni Oluşturmak
16.00 Holoterapi (Bilinçaltı Nefes Çalışması)

17.30 Serbest Zaman
18.00 Yoga

19.00 Aile Dizimi Çalışması

20.00 Akşam Yemeği 

21.00 Spiritüel film gösterimi ve film üzerine sohbet

23.00 Sahilde nefes meditasyonu
24.00 İyi Geceler

 

19 Mayıs 2019, Pazar 

08:00 Yoga

09.00 Sabah kahvaltısı

11.00 Kapanış sohbeti ve vedalaşma 

13.00 Otelden ayrılış

 

Serbest Zamanda Bireysel Olarak Yararlanabileceğiniz Aktiviteler:

 

Teleferik İle Tahtalı’ya Çıkış:Olympos Teleferik ile zirveye doğru hafif rüzgârlı yükseklikteki yapılan bu ulvi serüven seferi ile ‘’ Sea to Sky (Denizden gökyüzüne)’’ sloganını hak ederek en güzel tatil rüyalarını gerçekleştiriyor. Türk rivierasını ve onun iç bölgesini gören bu panorama nefes kesicidir, Doğanın sessizliği ve güzelliği unutulmazdır. El değmemiş doğası içinde keskin dik kayalık yamaçları, güzel çam ormanları, turkuaz mavisi deniz ve de heybetli dağları bu manzarayı eşsiz kılar. Sefer süresi yarım saattir. Her saat başı yeni sefer düzenlenmektedir. Tur bedeli katılımcıya aittir.

 

Yanartaş:Yanartaş, Çıralı’nın sahiline 600 metre uzaklıkta, deniz seviyesinden 250 m yüksekte muhteşem bir doğa harikasıdır. Ormanın içerisinde, açık bir kayalık alanda hiç sönmeyen bir ateştir. MÖ. 4. yüzyıldan beri yazarlar metinlerinde bu gizemli alevlerden sözetmektedirler. Ateşin bulunduğu yerin yakınlarındaki kalıntılar antik bir Bizans Kilisesine aittir. Bölgede bulunduğu bilinen en eski yapı, Hephaistos'a adanmış olan bir tapınaktır. Günümüzde bu yapıdan geriye çok az bir kalıntı kalmıştır.

Yanartaş'ın adı Bellerophon ve Chimera efsanesinde geçmektedir. Korith prensi Bellerophon'un, Argos Kralı Proitos'un karısı Sthenetoia ile bir ilişkisi olduğu iddia edilir. Bunun üzerine Argos kralı, prensi Likya Kralı Iobates'e, içinde prensin öldürülmesi gerektiği yazan gizli bir mesajla gönderir. Iobates, Bellerophon'a, aslan başlı, keçi gövdeli, yılan kuyruklu, nefesinden ateşler saçan Chimera adlı bir canavarı öldürme görevini verir. Hedefe varmanız için 30 dakikalık bir yürüyüş ve hafif tırmanış sizi bekliyor. Bunu başardığınızda dünyada eşi bulunmayan Yanartaşa gelmişsiniz demektir. Kapıda giriş ücreti katılımcıya aittir.

 

Likya Yolu Parkuru:Antalya’dan Fethiye’ye kadar, mümkün olduğunca sahil kenarlarından uzanan bir yürüyüş yoludur Likya yolu. Eski Likya medeniyetleri bu sahil yolunu yük hayvanlarıyla yapılan ticaret ve sevkiyat amacıyla kullanıldığı bilinmektedir. Ta ki büyük bir deprem oluncaya kadar!. Depremden sonra Likya medeniyetlerinin sahile yakın olan şehirleri deniz suları altında kalmıştır. Bu patika yollar yöre halkları tarafından da kullanılmıştır. 

Tabiatın ve Antik Likya döneminin gizemini biraz olsun yaşayabilmek için Likya yolunda yapılacak keyifli bir yürüyüş, yol üzerindeki turizm amaçlı otel ve pansiyonlar, el değmemiş küçük koylar, fazla insanın yaşamadığı dağ ve ova köylerinden geçerek yolculuğunuzu sürdürürsünüz. Hem günümüzdeki farklı kültürleri tanımış hem de değişik fotoğraflar çekmiş olursunuz. Fethiye’den başlayan yürüyüş yolu üzerindeki bazı antik yerler ise; Sdyma, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, Simena, Myra, Limyra, Olympos, Chimera, Phaselis ve birçok antik ve yeni yerleşim alanı görmeniz mümkündür. Tur bedeli katılımcıya aittir.

 

 

 

 


  Tüm Yazılar
Mustafa Kartal ile Olimpos Nefes Kampı (16-17-18-19 Mayıs 2019, 4 gün 3 gece)
İSTANBUL - ANTALYA Sertifikalı Nefes Koçluğu Eğitimi + Sertifikalı Holoterapi Eğitmenliği ( Nefes Terapistliği ) Programı + Sertifikalı Çocuk Nefes Koçluğu Eğitimi; Eğitmen: Mustafa Kartal (Haziran 2019)
Mustafa Kartal ile Nefes Teknikleri Atölyesi ( Suadiye )
Holoterapi: Bilinçaltı Nefes Grup Çalışması (Suadiye: 05.05.2019)
Depresyona Karşı Nefes Teknikleri Eğitimi (Suadiye) (09.05.2019)
Duygu Yönetimi ve Farkındalık Eğitimi (Suadiye: 10.05.2019)
Nefes ile Zayıflama ve Kilo Kontrolü WS; ( Suadiye, 21.05.2019)
Nefes Teknikleri ile Öfke ve Stres Yönetimi Eğitimi; ( Suadiye: 14.05.2019 )
Nefes Kontrolü ile Panik Bozukluklarla Baş Etmenin Yolları ( Suadiye: 11.05.2019 )
Aile Dizimi Çalışması (Suadiye) ( 16 Haziran 2019 )
Zihnin Bütünsel Kullanımı İçin Nefesle Meditasyon; ( Suadiye, 24 Mayıs 2019)
Çocuk Nefes Atölyesi (8-13 yaş)(Suadiye: 22.04.2019)
Tuba Küçükaksu İle Dolunay Meditasyonu (Suadiye: 21.03.2019)

  Duyurular
  + tümünü listele

  Referanslar

  E-Bülten'e Katıl!
Eğitim, hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olmak olmak için lütfen E-Bülten’e katılın!

  Haftanın Yazıları
"İZİN VERME" MANİFESTOSU

Mustafa Kartal
20/09/2017
Kalp Atış Sayısı Yaşam Süresini Belirliyor

Mustafa Kartal
28/07/2016
Panik Bozukluklarda Nefes Kullanımı

Mustafa Kartal
12/07/2016
  + tümünü listele

  Kitap & DVD
Nefes Terapisi - Mustafa Kartal

Holoterapi, bütünlüğe ulaşma/tamamlanma çalışmaları olarak kişilerin bilinçaltı derinliklerini keşfetmelerini sağlayan, bilincin hızlı solunum, uyarı...
  + tümünü listele

| Sosyal paylaşım ağlarımız

 
 
Nefes Okulu Kişisel Gelişim ve Farkındalık Atölyesi
Tüm hakları saklıdır. 2019 ©
Tel: 0216 352 21 60 | GSM: 0541 201 94 77 | E-mail: info@nefesokulu.com